En çok okunan

Ücretsiz Bitcoin Kazan Pasif Gelir Elde Et İnternetten Para Kazan

Resim
  İnternetten para kazanmanın yolları ile ilgili yazılar paylaşmaya devam edeceğim. Sizler de internetten gelir elde etmek istiyorsanız yazılarımı takip ederek internetten para kazandıran siteler ve uygular ile hızlı ve kolay para kazan abilirsiniz. Harika Bir pasif gelir elde et Uyurken Bile Para Kazan Ücretsiz bitcoin kazan dıran bu harika sitenin ayrıca referans sistemi var. Üye olduğunuzda Refer(sayfasına gidip kendi linkinizi heryerde paylaşın ve para kazanmaya hemen başlayın.) Arkadaşlarınızı da üye yaparak  pasif gelir elde edebilirsiniz . Genelde uyurken bile para kazan   denildiğinde anlamanız gereken bu sistemdir. Haydi Ücretsiz Bitcin kazanmaya başlayalım ve paraya dönüştürelim. Siteye Hemen Üye ol: FreeBitcoin  ( tıkla ) Ücretsiz Bitcoin Kazandıran siteye hemen üye ol (arkadaşlarınla paylaş) uyurken bile para kazan Her saat bitcoin kazanabilirsin ( Şanslı isen 200 Dolar değerinde Bitcoin ) Kazandığın her bitcoinle ücretsiz  çekiliş bileti alabilirsiniz. Dikkatle oku

Kriptoparalara yatırım yapmanın avantajları

Kriptoparalara yatırım yapmanın avantajları

kriptopara
Görsel Kaynak: unsplash.com

Kriptoparalara yatırım yapmanın avantajlarını sıralamadan önce kısa bir girişle sizlerin de hak vereceği bazı şeylerden bahsetmek istiyorum.

Her bireyin sahip olduğu birikimi sürdürmesi ve mümkünse arttırması bir hedeftir, öyle de olmalıdır elbette. Çünkü her bireyin kazancını yatırıma dönüştürme ve bundan kâr etme hakkı vardır günümüz ekonomi dünyasında. 

Daha dün ya da bir hafta içinde fiyatını bildiğiniz bir ürün yarın ya da gelecek hafta aynı fiyatla değil de, artmış bir şekilde reyonlarda ya da vitrinde yeni fiyat etiketiyle görüyorsanız bilin ki cebinizdeki, bankanızdaki para değer kaybetmiş. 


Bugünün finansal sistemi bize bu tasarrufları değerlendirmek için belki bazı yatırım araçları sunuyor, evet bu doğru olabilir. Ancak tüm bu yatırım araçları bir şekilde dünya finansal sistemini yöneten güçlerin denetiminde ve onların düzenlemelerine bağlı olarak ticaret yapılabiliyor.

Şahsi açıdan bakacak olursam bu her zaman beni sıkıştırıp zorlayan bi konu olmuştur, çünkü kullanmak zorunda kaldığım bu yatırım araçlarının sınırlamaları ve onlara karşı güvensizlik hissi nedeniyle kazançlarımı veya tasarruflarımı iyi kullanma konusunda hiç rahat hissetmedim. 

Özellikle de enflasyonun uçup gidebildiği, paranın bir sonraki gün bile değerinin büyük ölçüde kaybolabildiği bizim gibi ülkelerde yatırım aracı olarak dolar, euro ya da altın arasına sıkıştırılıp başka bir alternatifin yaratılmamış olmasından biraz şikayetçiydim.

Taa ki kripto para teknolojisi hayatlarımıza girene kadar... Bu yeni blokzincir (blockchain) teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında bilgi edinmeye alıştıkça yatırım konusundaki endişelerim, güvensizliğim çok değişti. 

Kripto para biriminin geleceğine ve insanlığa sağlayacağı kolaylıklara çok inanıyorum. Kriptoparaları, bir kumar aracı, ya da varlıkları artırma aracı olarak asla görmediğimi de ifade etmeliyim. 

Çünkü kriptoparayı sadece bu amaca hizmet eden araçlar olarak görmek bilinçsizce yatırımlara ve kayıplara yol açabilir. Bu yüzden önce kriptoparaların var oluş, ortaya çıkış ve blockchain adı verilen teknoloji hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Zira tüm dünya kriptopara borsalarında 2000'e yakın altcoin ve en az bir o kadar da token (Türkçe karşılığı jeton) var. 


Neyse, kaldığım yerden devam edeyim. günümüzde bize sunulan yatırım araçları hakkında güvensiz hissetmeme neden olan bir başka sebep de, bu finansal dünyadaki yatırım araçlarının değerinin, yani tasarruflarınızın, genellikle bu insanların kararlarına bağlı olmasıdır. 

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından tanıtıldığında işte bu gerekçeye karşı ortaya çıktı.
 
İnsanlar Lehman Brothers'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki finansal krizde iflas ettiğini gördüklerinde, bu sisteme yaptıkları yatırımların aslında bir pamuk ipliğine bağlı olduğunu gördü.

2008 yılında piyasaya sürüldükten sonra, Bitcoin böyle bir ortamda giderek daha fazla tanındı ve yatırım dünyasında kendini kanıtladı. Tabii ki, bunu yukarıda da bahsettiğim gibi önce onlarca, sonrasında da yukarıda belirttiğim sayılar oranında altcoin takip etti. 

Bu ara da altcoin, coinlerin atası, ilki kabul edilen Bitcoin'den sonra ortaya çıkan tüm coinlerin ortak adıdır. Yani kriptopara dünyasında bir Bitcoin vardır, bir de Bitcoin'den (ilk dijital coin'den) sonra ortaya çıkan tüm coinler, yani altcoinler (alternatif coinler) vardır.

Kriptopara  birimlerine yatırım yapmanın avantajları


Tüm dünyada kripto para birimlerine yatırım yapmak, ticaret yapmak mümkündür ve bu nedenle zaman sınırı olmadan 7/24 ticaret yapabilirsiniz. Bu şekilde, yatırımınızı değerlendirme, paranızı çekme veya saatlerce veya vade beklemeden dakikalar veya saniyeler içinde bu kadar hızlı bir şekilde ek yatırımlar yapma fırsatına sahipsiniz.

Ayrıca, herhangi bir ülkede yaşamak veya vatandaş olmak da zorunda değilsiniz. Herkes kriptopara yatırımı yapabilir.

Kripto para birimleri dünya çapında kriptopara borsalarında işlem görmekte ve yaygınlaşmaktadır. Yapılan bu işlemler ise pazara likidite artışı sağlamaktadır. İstediğiniz zaman yatırım yaptığınız kripto para birimini satabilme hakkına da sahipsiniz. 

Öngörülemez hesaplanamaz kayıplar olmadan da işlem yapabileceğinizi garanti eder, çünkü varlıklarını her zaman cüzdanınızda elinizdedir. 

Kontrol tamamen sizdedir. Cüzdanınızdaki varlıklarınızı sizden başka hiçbir kimsenin bilebilmesi, cüzdanınınızın güvenlik amaçlı olaran size sunduğu şifreleri kimseyle paylaşmadığınız sürece de varlıklarınızın kontrolü de sadece sizdedir. 

Aynı zamanda kripto para borsalarında sahip olduğunuz kripto paraları yüksek likiditede kâr elde etmek için yüksek likiditede satmak gibi bir şansınız da var.


Dahası kriptopara borsasındaki işlemlerinizden elde ettiğiniz kâr herhangi bir vergiye de tabi değildir (şu an için elbette. çünkü bu konuda biliyorsunuz ülkemizde yasal bir düzenlemeye gidileceği söyleniyor. O yüzden umarım oranlar insanları bu yatırım araçlarından da soğutacak oranda olmayacaktır) 

Bu şekilde, yatırımınızdan elde ettiğiniz kâr, net varlığınızda kalır. Bunun kriptopara birimlerine yatırım yapmak için önemli bir avantaj olduğu sonucuna varabiliriz.

Tüm bu avantajların ötesinde, teknolojinin hayatımızı hızla değiştirdiğini de biliyoruz. Bunun doğal bir sonucu olarak blockchain teknolojisinin de mevcut finansal sistemi değiştireceği aşikârdır. Çünkü neredeyse her gün, her saat, bunun ilk adımlarını gördüğümüz gelişmelere tanık oluyoruz. Buradan aldığı güçle, kriptopara birimleri yükselmeye devam edecek ve sahip oldukları teknoloji ile yatırımcılarına kazandırmaya devam edecek gibi görünüyor.

binancetr
Binance Türkiye % 10 Kominyon ücreti geri ödemeli üyelik 


Özetlemek gerekirse, ticarete başlamadan önce akıllıca ve iki kez düşünmeliyiz. Kripto para birimlerinin kesin bir geleceği olacağına inanıyorum, ancak bildiğim kadarıyla ve yukarıda bahsettiğim gibi binlerce altcoin ve token varken ve yenileri de her geçen gün pazardaki yerlerini alıyorken yatırım yapacağımız kriptopara birimleri hakkında bilgi sahibi olmamızda fayda var. 

Bu nedenle, bir geleceği ve arkasında güçlü bir topluluğu olduğuna inandığımız kripto para birimlerine yatırım yapmalıyız.

Teşekkürler.

Yorumlar

Popüler yayınlar

CSS justify-content Özelliği

CSS flex-wrap Özelliği

CSS align-items özelliği

CSS border-bottom Özelliği

CSS top Özelliği

CSS content Özelliği

CSS flex-grow Özelliği

HTML5 Canvas Oyun Yapımı Dersleri

CSS background-repeat Özelliği

CSS text-decoration Özelliği