En çok okunan

Ücretsiz Bitcoin Kazan Pasif Gelir Elde Et İnternetten Para Kazan

Resim
  İnternetten para kazanmanın yolları ile ilgili yazılar paylaşmaya devam edeceğim. Sizler de internetten gelir elde etmek istiyorsanız yazılarımı takip ederek internetten para kazandıran siteler ve uygular ile hızlı ve kolay para kazan abilirsiniz. Harika Bir pasif gelir elde et Uyurken Bile Para Kazan Ücretsiz bitcoin kazan dıran bu harika sitenin ayrıca referans sistemi var. Üye olduğunuzda Refer(sayfasına gidip kendi linkinizi heryerde paylaşın ve para kazanmaya hemen başlayın.) Arkadaşlarınızı da üye yaparak  pasif gelir elde edebilirsiniz . Genelde uyurken bile para kazan   denildiğinde anlamanız gereken bu sistemdir. Haydi Ücretsiz Bitcin kazanmaya başlayalım ve paraya dönüştürelim. Siteye Hemen Üye ol: FreeBitcoin  ( tıkla ) Ücretsiz Bitcoin Kazandıran siteye hemen üye ol (arkadaşlarınla paylaş) uyurken bile para kazan Her saat bitcoin kazanabilirsin ( Şanslı isen 200 Dolar değerinde Bitcoin ) Kazandığın her bitcoinle ücretsiz  çekiliş bileti alabilirsiniz. Dikkatle oku

Yeni başlayanlar için kripto para

Yeni Başlayanlar için 6 soruda kripto para ve bitcoin

Bitcoin destekçileri kripto parayı paranın geleceği olduğunu söylüyor. Şüpheciler ise buna kötü yatırım diyor olabilir. İyi, kötü ya da tamamen yanlış bilgilendirilmiş de olsa herkesin bu günlerde dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin'i anlamasa bile onun hakkında söyleyecek bir şeyleri vardır.

Zaten yeni başlayanlar için kripto para birimi her yönüyle biraz anlaşılmaz gibi görünebilir. Hele hele özellikle ana akım medyada kripto para hakkındaki bilgisizce ve yalan yanlış anlamalar sonucunda ortaya çıkan bilgi kirliliğine de inanıyorsanız, dünyanın en değerli kripto para birimi bitcoin'i anlayabilmeniz de inanılmaz derecede kafa karıştırıcı olacaktır.

Bu yüzden öncelikle bitcoin'den uzak durun söylentisini bir kenara bırakalım ve tam olarak ne olduğunu ve neden herkesin bu konuda vızıldadığını bir gözden geçirelim. 

Aşağıdaki altı soru başlığıyla yeni başlayanlar için kripto para ve bitcoin hakkında bilinmesi gerekenleri açıklamaya çalıştık:

kripto para
Dünya'nın en büyük ve güvenilir kriptopara borsası BINANCE

1. Bitcoin nedir?

Bitcoin, herhangi bir arabulucu olmadan çevrimiçi olarak iki taraf arasında doğrudan değiştirilen merkezi olmayan, tamamen kriptolu (şifreli) dijital sanal paralardır. Modern kağıt paranın aksine, genellikle “İnternet için nakit " olarak adlandırılan Bitcoin, örneğin Merkez Bankası gibi herhangi bir banka veya merkezi hükümet otoritesi tarafından kontrol edilmez veya desteklenmez.

Bitcoin, para birimlerini temsil eden bilgisayar kodunun, aslında matematiksel algoritmaların, parçalarıdır. Şu anda yaklaşık 18,5 milyon Bitcoin olduğu söyleniyor ve toplamda, 2140 yılına kadar sadece yaklaşık 21 milyon Bitcoin üretilecek. Kredi kartı işlemlerinden farklı olarak, her gün uluslararası olarak gerçekleşen Bitcoin işlemleri geri döndürülemez; yalnızca fonları alan kişi tarafından iade edilebilir.


2. Bitcoin anonim ve izi sürülemez mi?

Bitcoin kullanıcıları, banka hesapları, Sosyal Güvenlik Numaraları veya fiziksel adresler gibi belirli kimlik bilgilerini ifşa etmek zorunda kalmazken, her bir işlemin izlenebilir bir izi, blockchain olarak bilinen açık günlüğünde kalır. Açık kayıt insanların aynı bitcoin'i bir kereden fazla harcamasını engelliyor.

ABD'de faaliyet gösteren Bitcoin borsaları, kullanıcılarından mahkeme celbi yoluyla talep edilebilecek kişisel kimlik bilgilerini toplayabiliyor.


3. Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin, gerçek analog para (Türk Lirası,ABD Doları, Japon Yeni, vb.) kullanılarak çevrimiçi olarak satın alınır. Bitcoin borsaları ve özel satıcılar aracılığıyla. Türkçe arayüze de sahip dünyanın en popüler Bitcoin borsalarından biri de Binance.com'dur. Tabi ki dünyanın dört bir yanından seçim yapabileceğiniz düzinelercesi de mevcut.


4. Bitcoin'i kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Kullanmaya başlamak için Bitcoin'in tüm teknik inceliklerini öğrenmek zorunda değilsiniz. Öncelikle, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza bir Bitcoin cüzdanı yüklemeniz gerekir. Binance.com'a hemen üye olup kripto para dünyasına giriş yapabilir ve anında bitcoin cüzdanınızı oluşturabilirsiniz. 

Bir masaüstü cüzdan sağlayıcısı kullanıyorsanız, bilgisayarınızı düzenli olarak yedeklediğinizden emin olun.

Binance Bitcoin'i herhangi bir tarayıcıdan veya mobil cihazdan kullanmanıza izin verir ve genellikle mevcut kripto para fiyatları, haberleri, kripto para birimini satın alma, kullanma ve kabul etme gibi ek hizmetler sunar.

Kaydolduktan sonra, Bitcoin cüzdan sağlayıcınız ilk Bitcoin adresinizi oluşturacaktır. Adreslerinizi arkadaşlarınızla ve kişilerinizle paylaşabilirsiniz, böylece size ödeme yapabilirler ve bunları Bitcoin'de ödeyebilirsiniz.

Yapacağınız işlemlerden %10 komisyon geri ödemesi kazanmak ve kriptoparalar üzerinden işlem yapabilmek için BINANCETR'den hemen bir üyelik açabilir ve 30 Haziran 2021'e kadar sıfır komisyonlu işlem ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.  


5. Hangi şirketler Bitcoin ödemelerini kabul ediyor?

Dünyanın dört bir yanındaki binlerce işletme şu anda bitcoin'i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Wordpress, Overstock, Amazon da dahil olmak üzere dünyanın bir çok saygın işletmesi ödeme olarak bitcoin (BTC) kabul etmeye başladı. 

Yakın gelecekte tüm dünyada gördüğü rağbet ve popülaritesi de göz önünde bulundurulduğunda daha çok şirketin ve hatta devletlerin bile yasal düzenlemeler yaparak kripto paranın kullanımının yaygınlaşmasına olanak tanıyacağı düşünülebilir. 


6. Şu anda bitcoins değeri nedir?

Coindesk Bitcoin fiyat endeksine göre, şu anda (10.01.2021 TSI 03.18) 1 bitcoin 40.426 $ (yaklaşık olarak 300.000 Türk Lirası)

Bitcoin baş döndürücü bir hızla büyümeye devam ediyor. 

Yorumlar

Popüler yayınlar

CSS justify-content Özelliği

CSS flex-grow Özelliği

CSS flex-basis Özelliği

CSS align-items özelliği

HTML dialog Etiketi

CSS flex-wrap Özelliği

HTML strong Etiketi

CSS content Özelliği

CSS background-attachment Özelliği

CSS background-repeat Özelliği