En çok okunan

Ücretsiz Bitcoin Kazan Pasif Gelir Elde Et İnternetten Para Kazan

Resim
  İnternetten para kazanmanın yolları ile ilgili yazılar paylaşmaya devam edeceğim. Sizler de internetten gelir elde etmek istiyorsanız yazılarımı takip ederek internetten para kazandıran siteler ve uygular ile hızlı ve kolay para kazan abilirsiniz. Harika Bir pasif gelir elde et Uyurken Bile Para Kazan Ücretsiz bitcoin kazan dıran bu harika sitenin ayrıca referans sistemi var. Üye olduğunuzda Refer(sayfasına gidip kendi linkinizi heryerde paylaşın ve para kazanmaya hemen başlayın.) Arkadaşlarınızı da üye yaparak  pasif gelir elde edebilirsiniz . Genelde uyurken bile para kazan   denildiğinde anlamanız gereken bu sistemdir. Haydi Ücretsiz Bitcin kazanmaya başlayalım ve paraya dönüştürelim. Siteye Hemen Üye ol: FreeBitcoin  ( tıkla ) Ücretsiz Bitcoin Kazandıran siteye hemen üye ol (arkadaşlarınla paylaş) uyurken bile para kazan Her saat bitcoin kazanabilirsin ( Şanslı isen 200 Dolar değerinde Bitcoin ) Kazandığın her bitcoinle ücretsiz  çekiliş bileti alabilirsiniz. Dikkatle oku

Kripto para nedir? İşte kripto para hakkında bilmeniz gereken 6 şey

Kripto para nedir? Kripto para hakkında bilmeniz gereken 6 şey

kripto para
Dünyanın Lider Kriptopara Borsası BINANCE Türkiye'de


Bu yazımızda sizlere kripto para nedir, ne işe yarar, kripto parayı nasıl kulanabileceğinizi, kripto paraların neden bu kadar popüler olduğunu, iyi bir yatırım aracı olup olmadığını,  onu bir kar aracı olarak nasıl değerlendirebileceğinizi, nasıl kripto para satın alabileceğinizi, kripto paranın yasal olup olmadığını anlatacağım. 

Bir kriptopara birimi (veya “kripto”), ürün ve hizmet satın almak için kullanılabilecek dijital bir para birimidir, ancak çevrimiçi işlemleri güvence altına almak için güçlü kriptografiye (şifrelemeye) sahip bir çevrimiçi defter kullanır. Bu düzenlenmemiş para birimlerine olan ilginin çoğu, spekülatörlerle zaman zaman fiyatları gökyüzüne doğru yönlendirirerek kar için ticaret yapmaktır.

İşte kripto para hakkında dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken altı şey:

  1. Kripto para nedir? 

Kripto para, mal ve hizmetler için çevrimiçi olarak takas edilebilen bir ödeme şeklidir. Birçok şirket, genellikle jeton (token) olarak adlandırılan kendi para birimlerini yayınladı ve bunlar  şirketin sağladığı ürün, mal veya hizmet için özel olarak satılabilir. Tokenleri atari jetonları veya casino çipleri gibi düşünün. Ürün veya hizmete erişebilmek ve kripto para için gerçek para kullanarak takas yapmanız gereklidir.

Kripto para birimleri blockchain adı verilen bir teknoloji kullanılarak çalışır. Blockchain, işlemleri yöneten ve kaydeden birçok bilgisayara yayılmış merkezi olmayan bir teknolojidir. Bu teknolojinin cazibesinin kaynağı yüksek güvenliğidir.

2. Kaç tane kripto para birimi var? Değerleri ne kadar?

Bir pazar araştırması websitesi olan coinmarketcap.com'a göre 6,700'den fazla farklı kripto para birimi halka açık bir şekilde işlem görmektedir. 

Coinmarketcap'e göre 18 Aralık 2020'de tüm kripto para birimlerinin toplam değeri 645.7 milyar dolardan fazlaydı. 

En popüler kripto para birimi, yani dijital para olan bitcoinlerin toplam değeri ise 421.7 milyar dolar olarak belirlendi. 

3. Kripto para birimleri neden bu kadar popüler?


Kripto para birimleri çeşitli nedenlerle destekçilerine cazip geliyor. İşte en popüler olanlardan bazıları:

Destekçiler, bitcoin gibi kripto para birimlerini geleceğin para birimi olarak görüyorlar ve muhtemelen daha değerli hale gelmeden önce onları satın almak için yarışıyorlar.

Bazı destekleyiciler kriptoparaların, bankaların para kaynağını yönetmesini ortadan kaldırdığı gerçeğini seviyorlar, çünkü zamanla bu bankalar enflasyona karşı paranın değerini düşürme eğiliminde oluyorlar. 

Bir grup destekçi ise kripto para birimlerinin arkasındaki blockchain gibi teknolojiyi seviyor, çünkü bu merkezi olmayan bir işleme ve kayıt sistemidir, ve geleneksel ödeme sistemlerinden daha güvenlidir. 

Bazı spekülatörler ise kripto para birimlerini sever, çünkü değer kazanırlar ve para birimlerinin uzun vadeli kabulüne para taşımanın bir yolu olarak ilgi duymazlar. 

Hali hazırda bir kriptopara borsasına üye değilseniz ve yapacağınız işlemlerde yapılan kesintilerin % 10'unun hesabınıza geri yatırılması gibi bir avantajdan faydalanmak isterseniz Dünya'nın en güvenilir ve en büyük kriptopara borsası olan Binance'nin Türk kullanıcılar için Türkçe dil desteğiyle açtığı TRBINANCE.COM internet sitesinden anında ücretsiz bir hesap oluşturabilir ve dilediğiniz kriptoparayla işlem yapabilir ve bir kriptopara cüzdanına sahip olabilirsiniz.

4. Kripto para birimleri iyi bir yatırım mı?


Kripto para birimleri değer kazanabilir, ancak birçok yatırımcı onları önemsiz yatırım olarak görür, gerçek yatırım olarak değil. Peki neden? Tıpkı gerçek para birimleri gibi, kripto para da nakit akışı oluşturmaz, yani kar etmen için, birinin birim (kur) için senin ödediğinden daha fazlasını ödemesi gerekiyor.  

Buna” büyük aptal " yatırım teorisi denir. Bunu, operasyonun karlılığını ve nakit akışını artırarak zaman içinde değerini artıran iyi yönetilen bir iş ile karşılaştırın.

Bitcoin gibi kripto para birimlerini geleceğin para birimi olarak görenler için, bir para biriminin istikrara ihtiyacı olduğuna dikkat edilmelidir.”

Bitcoin gibi kripto para birimleri bu kadar güvenli olmayabilir ve yatırım topluluğundaki bazı önemli sesler yatırımcılara onlardan uzak durmalarını tavsiye etti. Özellikle, efsanevi yatırımcı Warren Buffett, bitcoin'i kağıt çekleriyle karşılaştırdı: "bu, para aktarmanın çok etkili bir yoludur ve bunu anonim olarak yapabilirsiniz. Bir çek de para aktarmanın bir yoludur. Çekler çok paraya değer mi? Sadece para aktarabiliyorlar diye mi?"

Bitcoin gibi kripto para birimlerini geleceğin para birimi olarak görenler için, tüccarların ve tüketicilerin mallar için adil bir fiyatın ne olduğunu belirleyebilmeleri için bir para biriminin istikrara ihtiyacı olduğuna dikkat edilmelidir. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, tarihlerinin çoğunda istikrarlı bir şey değildi. Örneğin, bitcoin aralık 2017'de 20.000 $ 'a yakın bir seviyede işlem görürken, değeri bir yıl sonra yaklaşık 3.200 $' a düştü. Aralık 2020'ye kadar tekrar rekor seviyelerde işlem görüyordu.

Bu fiyat oynaklığı bir bilmece yaratır. Bitcoin  gelecekte çok daha değerli olabilirse, insanların bugün onları harcama ve dolaşma olasılığı daha düşüktür, bu da onları bir para birimi olarak daha az uygulanabilir hale getirir. Gelecek yıl değerinin üç katı değerinde olabilirken, neden bir bitcoin harcayasınız ki?

5. Nasıl kripto para satın alabilirim?

Bitcoin de dahil olmak üzere bazı kripto para birimleri ABD Doları ile satın alınabilirken, Diğerleri bitcoin veya başka bir kripto para birimi ile ödeme yapmanızı gerektirir.

Kripto para birimleri satın almak için, para biriminizi tutabilen çevrimiçi bir uygulama olan bir “cüzdan” a ihtiyacınız olacaktır. Genel olarak, bir borsada bir hesap oluşturursunuz ve daha sonra Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimleri satın almak için gerçek para aktarabilirsiniz. 

Dünyanın bir numaralı kripto para borsası olan binance.com'un Türkiye'de de faaliyete geçerek binance.com/tr'den hizmet veriyor olması Türk yatırımcılar için büyük bir şans olma özelliğine sahip. Binance.com sıfır risk yönetimine sahip dünyanın en güvenilir kripto para borsasıdır. Binance hesabınıza para aktarımlarınızda sıfır komisyon almaktadır. 

Hem bir cüzdan oluşturabileceğiniz hem de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini alıp satabileceğiniz popüler bir kripto para birimi ticaret borsasıdır. 

Binance.com 'a tıklayarak anında ücretsiz bir hesap oluşturabilir, hesabınızı doğrular doğrulamaz da anında komisyonsuz bir şekilde para yatırıp işlem yapmaya başlayabilirsiniz. 

Geleceğin para teknolojisi olarak görülen bu sistemde siz de kendinize bir yer edinip güvenle yatırıma başlayabilir, kazancınızı artırabilirsiniz. 

6. Kripto para yasal mı?


Türkiye'de şu anda Binance.com gibi birçok kripto para borsası faaliyet göstermekte ve kullanıcılar bu borsalar aracılığıyla kripto para alım satımı yapabilmektedirler. 

Kullanıcılar kripto para satın almak istediklerinde kripto para al-sat hizmeti veren bu kripto para borsalarında üyelik aldıktan sonra, banka hesaplarından havale veya EFT yaparak cüzdanlarına para transfer edebilirler ve banka hesaplarına para çekebilirler. 

Esasen sahibi ve merkezi bir otoritesi bulunmayan kripto para alım satım işlemi internetten alışveriş yapmaya benziyor. 

Ancak yasa dışı bazı eylemlerin karşılığı şeklinde gerçekleşen KP transferi ya da alım-satımı ise TCK m.282 kapsamında suç teşkil etmektedir. Kara para olarak adlandırılan yasadışı her türlü gelirin kripto para alım satımıyla aklanmaya çalışılması buna örnek olabilir.  

Sonuç olarak kripto para alıp satmak yasaldır, suç değildir. Ancak suç unsuru oluşturabilecek konular hariç. Burada da kullanıcının yalnızca ibraz edebileceği yasal kazancını, parasını kullanabildiği ve çevrimiçi bir takas aracı olduğunu unutmadan hareket etmesi gerekiyor. 

Hali hazırda bir kriptopara borsasına üye değilseniz ve yapacağınız işlemlerde yapılan kesintilerin yüzde 10'unun hesabınıza geri yatırılması gibi bir avantajdan faydalanmak isterseniz Dünya'nın en güvenilir ve en büyük kriptopara borsası olan Binance'nin Türk kullanıcılar için Türkçe dil desteğiyle açtığı TRBINANCE.COM internet sitesinden anında ücretsiz bir hesap oluşturabilir ve dilediğiniz kriptoparayla işlem yapabilir ve bir kriptopara cüzdanına sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Popüler yayınlar

CSS justify-content Özelliği

CSS flex-wrap Özelliği

CSS align-items özelliği

CSS border-bottom Özelliği

CSS top Özelliği

HTML5 Canvas Oyun Yapımı Dersleri

CSS background-repeat Özelliği

CSS flex-grow Özelliği

CSS content Özelliği

CSS text-decoration Özelliği